ثبت نام دوره جامع مدیریت حرفه ای کسب و کار

وبینار چیست و چرا برای مدرسان حرفه ای لازم است

وبینار چیست و چرا برای مدرسان حرفه ای لازم است

وبینار

 

برگزاری وبینار اقدامی هوشمندانه با نتایجی ثروت آفرین 

 

جهان داره تغییر میکنه 

اگر چه که وبینار خیلی جدید نیست ولی به یک تاکتیک درست و آزموده شده در دنیای آموزش و تجارت تبدیل شده است که اقدامی هوشمندانه در دستیابی به نتایج بزرگ است.

وبینار چیست؟

چه حوزه هایی می توانند از وبینار استفاده کنند؟

اصلی ترین مزایای برگزاری وبینار کدام ها هستند؟

مهمترین و با کیفیت ترین ابزارهای برگزاری وبینار کدام ها هستند؟

و بسیاری از سوالات دیگر  . . .

برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید تا به درک علمی و درستی از این پدیده برسیم.

 

وبینار چیست؟

وبینار (یا سمینار تحت وب) نوعی سخنرانی یا ارائه آنلاین است که به صورت تعاملی و اشتراکی برگزار می شود و شرکت کنندگان اطلاعات و دانش لازم را دریافت می کنند، سوالات خود را در لحظه میپرسند و بصورت کاملا واقعی با یکدیگر بحث و تبادل نظر می کنند.

وبینار به شما این امکان را می دهد که تا یک ارائه را به یک گفتگوی آنلاین در هر جایی از دنیا تبدیل کنید.

وبینار این اجازه را به شما می دهد تا تعداد زیادی شرکت کننده را در یک بحث گروهی در فضای وب دعوت کنید تا آموزش ببینند، فایل های ویدئوی یا صوتی دریافت کنند، مشاوره و راهنمایی دریافت کنند و همه اینها در شرایطی امکان پذیر است که افراد در یک محل حضور نداند و از مکان ای مختلف جغرافیایی در آن رویداد شرکت می کنند.

اسامی دیگری نیز برای وبینار بکار میروند که می توان از رویداد تحت وب، سمینار آنلاین، سخنرانی تحت وب، رویداد مجازی و غیره نام برد.

مدرسان زیادی از وبینار برای برگزاری کلاس ها، کارگاه ها، سمینارهای در مقیاس بزرگتر استفاده می کنند.

شرکت ها نیز از وبینار برای آموزش پرسنل، آموزش مشتریان و حتی ارتباط با مشتریان جدید استفاده می کنند.

در واقع امروزه بسیاری از موسسات، شرکت ها و دانشگاه ها از وبینار برای تبلیغ خود در فضای اینترنت و کسب مشتریان جدید و پشتیبانی از مشتریان قبلی خود استفاده می کنند و تمام این خدمات به واسطه وبینار ارائه می گردد.

 

چگونه میتوانیم وبینارهای اثربخشی برگزار کنیم؟

یک وبینار اثربخش و مفید سه عنصر اصلی دارد که شامل برگزار کننده وبینار، ارائه دهنده وبینار و مخاطبان می باشند. برای اینکه بتوانید وبینار اثربخشی را برگزار کنید بایستی قدم های زیر را با دقت و بررسی کافی بردارید تا بتوانید محتوی خود را به افراد بیشتری منتقل کنید و به کیفیت مورد نظر برسید. بهمین منظور قدم به قدم با مقاله حاضر پیش بروید و همزمان هم فکر کنید و هم ایده هایتان را یادداشت نمائید.

 

۱- اهدافتان را به صورت مشخص و واضح بنویسید

برای اینکه بتوانید اهدافتان را بصورت مشخص و واضح بنویسید ابتدا باید به این سوال پاسخ بدهید که:

بدنبال دستیابی به چه چیزی هستید و چه کاری قرار است توسط شما انجام شود؟

برای تعیین اهداف واقعی و دست یافتنی می توانید با جستجوی کافی و دقیق در اینترنت و سنجش علاقمندی مخاطبان به درک درستی از هدف برگزاری سمینار برسید اینکه بدانید مخاطب شما به چه چیزی علاقه دارد و مهمتر از همه چه کمکی میتوانید انجام بدهید. پس اهدافی مشخص و با جزئیات دقیق، دست یافتنی و با تاریخ انقضا بنویسید.

 

۲- درک صحیح از مخاطبان خود داشته باشید

دیدگاه و نقطه عطف مخاطبان شما چیست؟

باید تعریف درستی از این موضوع داشته باشید که مخاطب شما در این وبینار به دنبال چه چیزی است. چه عنوان و محتوایی او را جذب کرده و به سطح قابل قبولی از رضایتمندی می رساند. با توجه به این موارد عنوان مناسبی را برای وبینار خود انتخاب کنید. برای انتخاب عنوان مناسب برای وبینار و همچنین ارائه محتوی مناسب برای وبینار از مخاطبان خود نظر سنجی داشته باشید یا اینکه با کمک ابزارهای تحلیلی به درک درستی از علایق و سلایق آنها برسید.

 

 

۳- برای وبینار خود برنامه زمان بندی مشخصی داشته باشید

تحقیقات نشان داده است که بهترین زمان برگزاری وبینار در دنیا بین ساعت ۱۰ صبح سه شنبه و یا چهارشنبه می باشد. آیا شما از این موضوع اطلاع داشته اید و اینکه آیا شما از زمان مناسب برگزاری وبینار در ایران اطلاع دارید؟

کافی است در اینترنت جستجو کنید یا اینکه از افرادی که در حوزه کاری شما فعالیت می کنند مشورت بگیرید تا به درک بهتری برسید و همچنین میتوانید از تحلیل های ارائه شده توسط شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده کنید. از ابزارهای تحلیلی گوگل به هیچ عنوان غافل نشوید تا شناخت نسبتا کاملی از مخاطبانتان داشته باشید.

”  فرمول موفقیت قبلی خودتان را تکرار کنید  “

 

۴- وبینارتان را به مخاطبان بشناسانید 

اینکه از ایمیل، شبکه های اجتماعی و فضاهای تحت وب چگونه استفاده کنید تا تمام مخاطبانی که به محتویتان نیاز دارند شما را بیابند نیازمند دانش و تخصص کافی است که بایستی بیاموزید. توصیه ما به شما این است که از یک هفته قبل از وبینار اطلاع رسانی را در سایت و شبکه های اجتماعی را شروع کرده و در این بین فضای ویژه ای برای ایمیل مارکتینگ باز کنید. و سعی کنید مجددا ۴۸ ساعت مانده به رویداد و مجددا ۲۴ ساعت مانده به وبینار اطلاع رسانی از طریق مجاری فوق را تکرار کنید. نکته مهم در این بین عنوان وبینار، متن تبلیغ و نحوه معرفی وبینار است که بایستی در این زمینه حتما آموزش ببینید.

 

 

۵- وبینار خود را با بالاترین سطح عملکردی ارائه دهید

چگونه بتوانید بالاترین میزان رضایت را در مخاطب خود ایجاد کنید تا به حس رضایتمندی از آموزش برسد و حس یادگیری را در خود تجربه کند. ارائه تدریجی و حرفه ای محتوی به مخاطب بجای ارائه حجم زیادی از محتوی از جمله موارد بسیار مهمی است که باعث موفقیت قطعی وبینار شما می شود.

وسوسه برخی از مدرسان برای ارائه حداکثر محتوای ممکن یکی از بزرگترین آسیب هایی است که به کیفیت رویداد آموزشی وارد می کند. شاید در نگاه اول ارائه حجم بالایی از محتوای برای برخی از مخاطبان شما جذاب باشد ولی اینکه در دراز مدت قادر نیستند این حجم از آموخته ها را به عمل تبدیل کنند به ضرر شما خواهد بود.

 

”    مختصر و مفید ارائه دهید   “

 

۶- علم ارائه تمرین در وبینار را بخوبی یاد بگیرید

بدانیم که چطور بایستی محتوی را به مخاطب ارائه دهیم و تمارین و فعالیت هایی که بایستی هر فرد انجام دهد تا بتواند به بالاترین بازدهی از سمینار آنلاین برسد. اینکه در لحظه ارائه محتوای میتوانید مطالب ارزشمندی را منتقل کنید و مخاطب شما لذت ببرد از اهمیت زیادی برخوردار است ولی دقت کنید که بعد از اتمام رویداد و فراموشی تقریبی مطالب در ذهن مخاطب شما با مشکلی به نام دانش منهای توانش مواجه خواهید شد؛ یعنی مخاطبان شما صرفا مطالبی را می دانند ولی توانایی انجام و بکار بستن دانسته های خود را ندارند زیرا تمرین نکردند و مسیر عصبی لازم برای این مهم ساخته نشده است.

پس تلاش کنیم علم تمرین دادن را بخوبی یاد بگیریم و به یک مربی تمرین دهنده عالی و توانا تبدیل شویم.

 

 

۷- تمرین وبینار قبل از برگزاری 

قبل از برگزاری وبینار حتما تلاش کنید یکبار تمرین عملی داشته باشید و وسایل و تجهیزات خودتان را تست کنید.

انجام هر یک از موارد فوق به شما کمک میکند تا کیفیت بهتری را ارائه دهید و به همان نسبت میزان گرایش مچدد به شما افرایش یابد.

 

وبینار

 

مزایای برگزاری وبینار 

افزایش تعداد شرکت کنندگان در سمینار آنلاین اولین مزیت و تازه شروع تمام مزیت هاست.

خودتو زندگی کن

 

۱- میتوانید پرسنل و مشتریان خود را  بسیار مقرون بصرفه آموزش دهید

وبینار به شما این امکان را می دهد که وبینارهای زنده و یا از پیش ضبط شده ای را برای مخاطبان خودتان برگزار کنید و مشکلاتی از قبیل حمل و نقل، هزینه جابجایی، دوری مسیر منزل تا محل کلاس حضوری، هزینه سنگین سالن و کلاس آموزشی، ازدحام جمعیت و پاسخگویی به آنها، نیروی خدماتی و آموزشی زیاد برای سرویس دهی در سمینارها و رویدادهای بزرگ را نداشته باشید و بدون شک برای شما بسیار مقرون بصرفه تر باشد و در بسیاری از موارد برای مخاطبان شما حضور در وبینار در منزل و یا محل کار بسیار مناسب تر از حضور فیزیکی در محل رویداد آموزشی باشد.

 

۲- شناخت و آگاهی بیشتر و بهتری از مخاطبانتان به شما ارائه می کند

وبینار به دلیل اینکه تحت وب برگزار می شود میتوانید داده های زیادی را از مخاطبانتان دریافت کنید در نتیجه می توانید تجزیه و تحلیل مناسب تری را نیز انجام دهید و این منجر به شناخت هر چه بیشتر شما از مخاطبانتان می گردد. دریافت داده های بیشتر و در نتیجه شناخت بهتر مخاطبان باعث  میشود که شما بتوانید هدف گذاری بهتری داشته باشید و در نتیجه به حداکثر بهره وری خود دست یابید.

”  بهره مندی از داده ها و اطلاعات بیشتر سنگ بنای اتخاذ تصمیمات مهم و حیاتی است   “

 

۳- برقراری درک متقابل با مخاطبان 

مهم نیست که شما به چه دلیلی از وبینار استفاده می کنید، این مهم است که وبینار به شما کمک میکند ارتباط واقعی و مناسبی با مخاطبانتان داشته باشید. برقراری ارتباط صحیح در یک فضای عاری از استرس کمک میکند که میزان رضایتمندی مخاطبان افزایش یافته و به همان نسبت میزان مشارکت آنها بالا برود.

 

۴- افزایش میزان فروش 

هر چه محتوی قدرتمندتر و بروزتری داشته باشید وبینار و فضای فراهم شده توسط آموزش آنلاین این امکان را به شما می دهد تا بتوانید به سطح قابل توجه تری از مخاطبان دست یابید و به همان نسبت میزان درآمد شما افزایش یابد.

 

 

نکات طلایی در تبدیل یک وبینار معمولی به خاص 

برگزاری وبینار یک روی سکه هست و برگزاری یک وبینار خاص روی دیگر سکه. اینکه چگونه بتوانید یک وبینار معمولی را به یک وبینار خاص تبدیل کنید نکات کلیدی و مهمی دارد که در زیر با شما به اشتراک میگذاریم

 

۱- ۶۰ دقیقه یا کمتر 

تمام تلاش خود را بکار بگیرید تا وبینار خود را زیر یکساعت به اتمام برسانید. با افزایش این زمان بدون شک با افت تعداد شرکت کنندگان در طول وبینار و حتما وبینارهای بعدی روبرو خواهید شد. فراموش نکنید که فرد مورد نظر در حال تماشای وبینار از طریق گوش موبایل، لپ تاپ، تبلت، تلویزیون و هر وسیله الکترونیکی دیگر است و طبق تحقیقات انجام گرفته در حوزه تکنولوژی آموزش و آمار منتشر شده توسط وب سایت های مطرح میزبانی وبینار مشخص شده است که مغز مخاطبان شروع به خسته شدن می کند و به همان نسبت علاوه بر اینکه میزان تمرکز و یادگیری کاهش می یابد به همان نسبت نیز مخاطبان از لایو خارج می شوند و یا اینکه همزمان به کارهای دیگر میپردازند.

تجربیات ما نیز ثابت کرد که به موازات عبور از دقیقه ۴۵ کم کم تعداد افرادی که به صورت زنده با وبینار همراه هستند کاهش می یابد.

 

۲- مخاطبانتان را به مشارکت دعوت کنید

وبینار همانند سمینار و کلاس های درسی نیازمند مشارکت دادن مفید و موثر مخاطبان می باشد و برای تحقق این امر شما میتوانید از نظر سنجی، پرسیدن سولات تهییج کننده و تحریک آمیز، و آموزش هایی که فرد را بصورت فیزیکی درگیر می کند استفاده نمائید. درخواست از مخاطبان برای نوشتن و پاسخ دادن به سوالات یکی از این موارد است که میتوانید بکار بگیرید تا بیشتر فکر کند و وارد بحث و تبادل نظر شود.

ارائه تمارینی که بتوانند در حین وبینار انجام دهند و نیمکره راست و چپ مغز آنها را درگیر کند عامل مهمی در موفقیت سمینار آنلاین شماست.

 

۳- کیفیت همه چیز است

استفاده از اسلایدهای با کیفیت، استفاده از میکروفن با کیفیت، انتخاب میزبان با کیفیت برای برگزاری رویداد آموزشی از جمله مواردی هستند که باعث افزایش سطح کیفی وبینار می شوند. بدون شک بهره مندی از کیفیت صدای مناسب باعث اثر بحشی بیشتر آموزش می شود و به شما و مخاطب کمک میکند تا دقیقا آنچه را که می گوئید را دریافت کند.

در ادامه مقاله در بخش بعدی شما به بسترهای ارائه رویداد های تحت وب بیشتر آشنا خواهید شد.

 

 ۴- عجله نکنید 

هر زمان در محیط آموزش عجله کنید و به مخاطب نشان دهید که عجله دارید به همان نسبت میزان اثربخشی رویداد آموزشی کم شده و مخاطب بصورت ناخودآگاه از آن عبور میکند و به انتظار موضوع بعدی می نشیند و به همان نسبت یادگیری ضعیف تری اتفاق می افتد.

بنابراین بگونه ای برنامه ریزی کنید و بگونه ای رفتار کنید که نشان دهید زمان کافی در اختیار دارید و حتی به مخاطبانتان زمان پرسش و پاسخ خواهید داد. عجله کردن باعث تپق زدن و فراموش کردن نکات کلیدی وبینار می شود. بهتر است بگونه ای تمرین کنید و مسلط باشید که نیازی به خواندن از روی یک برگه کاغذ نباشید. در نقطه مقابل بهتر است که تمام سرفصل های آموزشی را مشخص کرده و تحت عنوان سوال هایی بپرسید که مخاطب شما در بحث مشارکت کند.

 

۵- مخاطبتان را سورپرایز کنید

مردم دوست دارند که غافلگیر شوند. رونمایی از یک غافلگیری کاری است که باعث افزایش مخاطبان شما و بالا رفتن میزان علاقمندی افراد به محتوی و ارائه شما می گردد. میتوانید یک مهمان مهم به برنامه دعوت کنید، مطلب جالبی را برای دانلود کردن ارائه کنید، یک کتاب الکترونیکی یا هدیه دانلودی به مخاطبان ارائه دهید و یا تخفیف زمان بندی شده ای برای یک محصول ارائه دهید.

 

۶- وبینارتان را برجسته کنید

اینکه چگونه وبینارتان را مطرح کنید باعث شکست یا موفقیت شما خواهد شد. اینکه تا چه زمانی مطالب تبلیغی سمینار را ارائه دهید نیز بسیار مهم است. بررسی ها و تجریه تحلیل های صورت گرفته نشان داده است که تنها ۱۵ درصد از افراد چند هفته قبل از وبینار اقدام به ثبت نام میکنند ولی ۳۳ درصد یک روز مانده و یا روز وبینار ثبت نام میکنند؛ پس تلاش کنید تا اخرین لحظه همچنان تبلیغ و یادآوری را داشته باشید.

حتی اگر تمام اقدامات لازم را انجام دهید و به روز وبینار برسید این امکان وجود دارد که تنها یک سوم از تمام شرکت کنندگانی که ثبت نام کرده اند در وبینار شرکت کنند.

ایرادی نداره، همه چیز تا اینجا خوب پیش رفته . . .

با ثبت نامی که صورت گرفته شما توانسته اید ایمیل و اطلاعات تماس این افراد را دریافت کنید و بعدا فرصت خواهید داشت تا پیشنهادهای دیگری را به آنها بدهید و  یا لینک دانلود فایل تصویری وبینار را بفرسنید.

برگزاری وبینار به شما کمک میکند تا لیست بزرگی از اطلاعات مشتریان خودتان را تهیه کنید و بتوانید بعدا بازاریابی وسیعی انجام دهید.

فرستادن ایمیل های مختلف، تبلیغ وبینار در شبکه های اجتماعی از چند هفته قبل، ارائه سرفصل های آموزشی مشخص از طریق آنها،

استفاده از پاپ آپ ها و بنرهای دعوت به ثبت نام در سایت نیز یکی دیگر از روش هایی است که باعث فروش بیشتر وبینار شما می شود و نکته مهم اختصاص صفحه فرود مناسب (Landing page) نیز کمک بزرگی به شما کمک میکند تا علاقمندی مخاطبانتان را به فروش وبینار هدایت کنید.

نکته مهم این است که بکارگیری ویدئوهای تبلیغی قدرتمند به شما کمک میکند تا مقدار کلیک کردن مشتریان و در نتیجه ورود و متعاقب آن ثبت نام در وبینار به شکل وسیعی گسترش یابد

مدیریت ذهن

 

بهترین نرم افزارهای برگزاری وبینار 

از آنجائیکه به اشتراک گذاری محتوی منحصر بفرد و ارزشمند یکی از مهمترین مولفه های برگزاری یک وبینار قدرتمند است، احتمالا مهمترین تصمیی که بایستی گرفته شود این است که از کدام نرم افزار برای برگزاری وبینار استفاده کنید.

هیچ چیزی بدتر از بروز مشکلات فنی در حین برگزاری وبینار نمی باشد زیرا شما نمی توانید محتوی تان را به مخاطب برسانید.

خوشبختانه نرم افزارها و بسترهای قدرتمندی برای برگزاری وبینار وجود دارد که با دریافت هزینه های مختلف خدمات گوناگونی را به شما ارائه می دهند. که در ادامه برای آشنا شدن بیشتر شما تعدادی از بهترین ها را به شما معرفی میکنیم.

 

۱- پخش زنده یوتیوب و فیسبوک 

هر دوی این نرم افزارها جزو مواردی هستند که شما می توانید وبینار آنلاین برگزار کنید و بسیاری از قابلیت ها را نیز به شما ارائه می دهد. که در ادامه برخی از ویژگیها و معایب استفاده از این نرم افزارها را برای شما بیان میکنیم:

 

YouTube live

 

نقاط قوت 

رایگان بودن این نرم افزارها

نیازی به نرم افزارهای خاص و پیچیده نیست و براحتی با ورود به فضای اینترنت و سپس ورود به نرم افزار میتوانید وبینار برگزار کنید

هیچ محدودیتی برای تعداد مخاطبان شرکت کننده وجود ندارد

قابلیت ارائه وبینار برای مدت زمان بسیار طولانی تر (فیسبوک ۴ ساعت و یوتیوب ۳۶ ساعت)

بخودی خود تعداد زیادی مخاطب در این نرم افزارها از قبل عضو هستند که میتوانند مخاطب وبینار شما باشند

هیچ مانعی بر سر راه ثبت نام و ورود مخاطبان وجود ندارد و حتی قادرند که ویدئو وبینار را دانلود کنند

 

نقاط ضعف 

مدیریت چت زنده بسیار چالش برانگیز بوده و بایستی فرد دیگری مدیریت چت ها را بر عهده بگیرد و یا در صورت بروز مشکل چت زنده متوقف شود

تعامل مخاطبان با یکدیگر بسیار محدود می باشد و هیچ قابلیتی برای نظر سنجی، بررسی و تحقیق و تجزیه و تحلیل وجود ندارد

عدم وجود صفحه ای برای ثبت نام مخاطبان بدین معنا است که پس از پایان وبینار شما قادر نیستید بسیاری از مخاطبانتان را فالو یا پیگیری کنید

پنل کاربردی و فضایی که وبینار در آن ارائه می شود به نسبت نرم افزارهای تخصصی چندان حرفه ای نبوده و قابل مدیریت نمی باشد

هیچ یک از قابلیت های مربوط به نرم افزارهای تخصصی همانند برقراری ارتباط از طریق تماس تلفنی، ابزارهای پرسش و پاسخ، ایمیل خودکار یا یکپارچه سازی سیستم ارتباطات مشتریان را ندارد.

 

فیسبوک لایو

اگر تصمیم داشتید بین فیسبوک و یوتیوب یکی را انتخاب کنید بدون شک یوتیوب ابزارهای بهتری برای ویدئو دارد و گزینه مناسب تری است. ضمن اینکه شما می توانید همزمان از هر دو نیز استفاده کنید.

 

۲- بستر  Zoom

یکی از بسترهای مناسب و به نسبت کم هزینه تر دنیا برای برگزاری وبینار zoom می باشد

وبینار

وبژگی های این نرم افزار 

این نرم افزار تا ۱۰۰ نفر را پاسخ می دهد

بایستی هزینه پرداخت کنید و پرداخت هزینه بیشتر باعث برداشته شدن محدودیت زمانی وبینار و اضافه شدن یکسری ویژگیها می شود

تمام پلن های این نرم افزار مشمول گزینه های رایج و معمولی وبینارها مثل فرستادن پیام، چت کردن، اعلان حضور و سوال پرسیدن می باشد

برای پیوستن به وبینار در این نرم افزار،مخاطبان نیازی به داشتن اکانت در این نرم افزار ندارند

قابلیت اجرای همزمان و بکپارچه سازی با فیسبوک و یوتیوب را دارد

این نرم افزار به شما اجازه میدهد تا بدون پرداخت هزینه اضافی چند کاربر فعال همزمان داشته باشید که برای بحث گروهی و برگزاری وبینار با چندین میزبان مناسب می باشد

 

نفاط ضعف 

محدودیت زمانی در پلن های رایگان

محدوده های قیمت در این نرم افزار اندکی گمراه کننده است و با افزایش قابلیت ممکن است تغییر قابل توجهی داشته باشد

افزونی های مخصوص وبینارهای میتواند قیمت را تا ۴۰ دلار در ماه افزایش دهد که باعث نزدیک شدن قیمت این نرم افزار به نرم افزاهای گران بازار می شود

از آنجائیکه قابلیت یکپارچه سازی با Zapier را دارد میتوان از طریق پرداخت paypal حساب خود را شارژ کنید

 

BigMarker

این بستر نیز همانند بسیاری از بسترهای دیگر ویژگی ها و نقاط ضعف خودش را دارد ولی ویژگیهایی دارد که میتواند شما را راضی کند

 

برگزاری وبینار

نقاط قوت

قابلیت پاسخگویی به بسیاری از فرمت های وبینار

ابزارهای تعامل با مخاطبان من جمله پت، پیام، نظر سنجی، پرسش و پاسخ و جزوه

ابزاهای مناسب برای بازاریابی همانند دعوت با ایمیل، صفحه ثبت نام، صقحه فرودهای انتخابی و قابل تنظیم و برندینگ انتخابی

قابلیت یکپارچه سازی با CRM و پنل ایمیل همانند HubSpot، Salesforce،  MailChimp

سیستم کسب درآمد این نرم افزار به شما این اجازه را می دهد تا برای وبینار خود بلیط فروشی داشته باشید

برای مثال پلن ۴۹ دلاری آن به شما این امکان را می دهد که دو میزبان و ۱۰۰ مخاطب داشته باشید

نیازی به دانلود نیز ندارید

 

نقاط ضعف 

امشکلات اندکی را از نظر ویدئویی و صوتی ایجاد میکند

بعضی از ویژگی های پیشرفته وبینار را ندارد

بهترین پلن آن به شما اجازه ورود ۱۰۰۰ مخاطب را می دهد

 

GoToWebinar 

از نظر بسیاری از کاربران بهترین سایت ارائه دهنده خدمات وبینار در جهان می باشد و در عین حال دسترسی به بالاترین میزان سرویس دهی نیازمند پرداخت هزینه های بیشتر نیز می باشد

unnamed 1

 نقاط قوت 

ابزارهای قدرتمند برای تعامل کاربران، من جمله نظرسنجی، پرسش و پاسخ، جزوه ها، وایت برد و غیره

صفحات قابل تنظیم برای ثبت نام و برندینگ من جمله ایمیل خودکار و تجزیه و تحلیل

یکپارچه سازی CRM و ایمیل برای مدیریت حرفه ای تر

وبینارهای نیمه زنده برای جلساتی که از قبل ضبط شده اند بگونه ای کاملا شبیه حالت زنده می باشد

ویژگیهای حرفه ای دیگر همانند مدیریت وبینار بصورت متحرک، جلسات تمرینی و غیره

اتصال از طریق تلفن و کامپیوتر

استفاده رایگان به مدت ۷ روز

 

نقاط ضعف 

گران بودن این سایت. پائین ترین قیمت معادل ۸۹ دلار برای ۱۰۰ شرکت کننده در سال می باشد

برای حضور در وبینار بایستی نرم افزار را دانلود کنند. که این امر خود مشکلی برای کسانی است که نمیتوانند دانلود کنند

واسطه کاربری در مقایسه با رقبای دیگر ظاهری پیشرفته تر دارد

 

اینها مقایسه چند بستر مناسب برگزاری وبینار در سطح جهان می باشند و شما میتوانید با درنظر گرفتن این موارد مبادرت به انتخاب مناسب ترین بستر برای برگزاری وبینار خود کنید.

 

بعد از وبینار 

بعد از اینکه وبینار به اتمام رسید نوبت شماست تا کاری کنید که وبینار شما بی ارزش نشود. به همین منظور بهتر است که از طریق همان مجراهایی که وبینار خودتان را تبلیغ کردید مجددا آن را در دسترس دیگران قرار دهید. شما میتوانید از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی، وبسایت به تبلیغ آن بپردازید.

همچنین میتوانید با تغییر فرمت وبینار بصورت دوره ایمیلی، کتاب الکترونیکی، محتوی آموزشی برای دوره ها و همچنین تبدیل به ویدئو مجددا با اهداف دیگری از این وبینار استفاده کنید

به یاد داشته باشید که طبق بررسی های انجام گرفته ۸۴ درصد از مشتریان مجددا وبینار را مشاهده می کنند؛ لذا برای دستیابی به حداکثر بهره وری از وبینار سعی کنید وبینار ضبط شده را نه فقط برای شرکت کنندگان در وبینار آنلاین که برای تمام افراد ثبت نام کنندگان در وبینار بفرستید. نکته مهم اینکه دلیلی ندارد که این وبینار را برای افرادی که ثبت نام نکرده اند بصورت رایگان بفرسنید.

 

در آزمون زیر شرکت کنید تا بدانید چقدر یاد گرفته اید

 

دیدگاه‌ها ۶
6
0
لطفا نظراتتان را کامنت کنید x